WINA CZERWONE

Lambuena Roble Tinto, Spain

Bogate, złożone, intensywne i pełne. Dobra struktura i balans wina: ciemne, leśne owoce, nuty tostowe I charakterystyczna “słodka” tanina pochodząca od beczki. Doskonała kwasowość wina.

2013 96 zł

Merlot, Le Due Torri, Friuli-Venezia Gulia, Italy

Bezpretensjonalny i szczery o wybijających się aromatach wiśniowo-czereśniowych i ujmująco soczystych ustach.

2014 94 zł

Primitivo di Manduria, Masserie Civitella, Puglia, Italy

Wino o cudownym bukiecie dojrzałych czerwonych owoców i śliwek. W smaku owocowe uzupełnione przez aksamitną taniny.

2014 112 zł

Novas Gran Reserva Cabernet Sauvignon, Emiliana, Maipo Valley, Chile

Pełna struktura, dużo ciemnych owoców, aronia, czarna porzeczka, ciemna śliwka, wsparte ziołami, mentolem oraz mokrą ściółką leśną, duże bogactwo, lekkie i słodkie taniny wraz z pełnym i konkretnym zakończeniem.

2014 118 zł

Cote du Rhone, Saint-Pierre, Rhone Valley, France

Harmonia owocowych, ziemistych i skórzastych aromatów świetnie odzwierciedlających klimat południowej Francji. Usta soczyste i bardzo konsekwentnie budujące delikatnie garbnikową końcówkę.

2014 120 zł

Pradorey Cuvee Premium, Real Sitio, Ribera del Duero, Spain

Krągłe, mięsiste wino o aksamitnych taninach. Wspaniałe do czerwonych mięs oraz serów.

2014 138 zł

Laderas de Cabama, Rioja, Spain

Ta autorska Rioja produkowana w niewielkich ilościach uwodzi aromatami pestkowych owoców, runa leśnego, suszonych liści i grzybów. Na podniebieniu jedwabista, a zarazem pełna energii i charakteru.

2012 142 zł

Cote du Rhone, Saint-Pierre, Rhone Valley, France

Harmonia owocowych, ziemistych i skórzastych aromatów świetnie odzwierciedlających klimat południowej Francji. Usta soczyste i bardzo konsekwentnie budujące delikatnie garbnikową końcówkę.

2014 120 zł

Pinot Noir Reserva Especial, Taballi, Limari Valley, Chile

Wino o świeżych aromatach czereśni połączone z aromatem dębiny. W Ustach przyjemna i delikatna kwasowość.

2013 152 zł

Lambuena Crianza, Ribera del Duero, Spain

Cięższe niż Rioja, ale wciąż dość delikatne, z dobrą kwasowością i bardzo charakterystyczną słodką i delikatną taniną. Dominują smaki ciemnych owoców, przypraw toffi, wyczuwalne nuty mineralne. Pochodzi z winnicy, która jest opisywana przez specjalistów słowami: Najwyższa Jakość, nowoczesny styl.

2011 156 zł

The Black Craft Shiraz, Magpie Estate, Barossa Valley, South Australia

Charakter, koncentracja, bogactwo, dużo ciemnych owoców, jagód, aronii, jeżyn, ale też ziół i czarnego pieprzu, eksplozja na podniebieniu, długie i szerokie, porywa szczególnie przy jagnięcinie i steak’ach.

2014 164 zł

Malbec Selected Vines, Pascual Toso, Mendoza, Argentina

Bardzo intensywny aromat dojrzałych, smażonych owoców oraz słodkie lecz intensywne taniny tworzą wino krągłe, bogate i skoncentrowane.

2013 178 zł

Pinot Noir, Spy Valley, Waihopai, Marlborough, New Zealand

Harmonia, lekkość, dużo czereśni, ciemne śliwki z pachnącymi aromatami przypraw i suszonych owoców, ujmująca równowaga owocu, bogactwo struktury, długo zostaje w ustach. Klasyczny Pinot Noir z Nowej Zelandii.

2014 184 zł

Rosso di Montalcino, Tiezzi, Tuscany, Italy

Klasyczna wydanie najpopularniejszego szczepu Toskanii czyli Sangiovese. Można tu odnaleźć aromaty dojrzałych wiśni, śliwek i szlachetne nuty runa leśnego. Finisz z przyjemnym pestkowym posmakiem.

2012 182 zł

Petit Syrah Reserve, Recanati, Upper Galilee, Izrael

Wino o głębokiej szacie i bogatym bukiecie soczystych jeżyn i śliwek, wanilii i masła oraz nutą palonego drewna w tle.

2012 210 zł

Pommard Les Cras, Moissenet-Bonnard, Burgundy, France

Pinoty pochodzące z apelacji Pommard uważane są za jedne z najbardziej wyrazistych. Nie inaczej jest i tutaj gdzie niuanse dojrzałych malin i czereśni przeplatają się z akcentami ziemisto-krwistymi.

2013 320 zł

Lambuena Viñas Viejas, Spain

Wino robione z jednej parceli, na której rosną najstarsze krzewy w winnicy mające przeszło 100 lat. Bogate, pełne, zrównoważone i jedwabiste. W smaku wyczuwalne dojrzałe owoce, przyprawy, trufle, aromaty ziemi. Mineralny, długi finisz. Dobra kwasowość (medium) wina oraz okrągła tanina.

2006 326 zł

Barolo, Massolino, Piedmont , Italy

Bogaty rocznikowy szampan z minimalną domieszką Pinot Noir. Doskonała harmonia złożonej struktury i chłodnego, mineralnego orzeźwienia.

2012 340 zł

Speri Amarone, Italy

Wino wielokrotnie nagradzane i cenione na całym świecie. Dojrzewa cztery lata w beczkach ze słoweńskiego dębu, następnie spędza rok w butelce. Wino wyjątkowo eleganckie, wytrawne lecz miękkie i dobrze zbalansowane. Bogaty nos pełen suszonych owoców.

2012 420 zł