Opowieści

Quale Restaurant jest tak łódzka jak to tylko możliwe. Nie może być zresztą inaczej skoro mieści się w piwnicy fabrykanckiego pałacu.
logo czarne Travelers Choice 2022
Mamy tu polskie jadło, mamy rosyjskie, żydowskie i niemieckie akcenty, bo Łódź od początku była wielokulturowa i otwartością na nowe stała od zawsze. Mamy tu morze alkoholu na półkach, bo łodzianin (nie tylko ten z Bałut) za kołnierz nie zwykł wylewać, a fabrykant to i puścić dymka lubił.

 

 

Mamy tu wreszcie wnętrza ciepłe, przytulne i godne, urządzone w duchu czasu, który w tym mieście zawsze wywołuje nostalgiczne wspomnienia. A przy okazji, bo i taka lubi być Łódź, jest tu nowocześnie i inspirująco eklektycznie.
Nic to, że na jednym z krańców miasta stoi stadion ŁKS, a na drugim Widzewa. Quale jest pośrodku. Nic to, że od wschodu przychodzi się do Quale z opery, a z zachodu z filharmonii. Quale jest w centrum, tuż przy nowoczesnym Dworcu Fabrycznym. W sercu Łodzi. Łódzka na wskroś.

Chcesz do nas wpaść? Nie licz na to, że jak w przypadku innych restauracji znajdziesz tu zawsze wolne stoliki. Mogą być, może ich jednak zabraknąć. Nawet jeśli zauważysz wolne miejsca pamiętaj, że ktoś mógł zarezerwować je wcześniej. Zdarzyć się może zresztą i tak, że nie będziemy przygotowani na obsługę dodatkowej ilości gości i nie chcąc sprawiać ci zawodu poprosimy, abyś zaczekał przy barze na wolny stolik lub wpadł później. Zapraszamy do Kontaktu

Lubimy pozytywnie zaskakiwać, a już najbardziej to przy menu degustacyjnym. Oferujemy 6 lub 8 dań, które wspólnie tworzą spójną opowieść. Jej fabułę treścią wypełnicie sami, my natomiast podsuniemy tylko kilka wątków. Dla nas to miasto Łódź. Dla Was może to być wszystko, czego pragniecie i co kochacie najbardziej.
Menu à la carte to kulinarna podróż po mapie, na którą natrafiliście na stronie głównej. Tę przygodę przeżyjesz sam, my natomiast będziemy jedynie drogowskazem.
czapka w żółtym przewodniku Gault and Millau Polska 2017