WINA CZERWONE

Lambuena Roble Tinto, Spain

Bogate, złożone, intensywne i pełne. Dobra struktura i balans wina: ciemne, leśne owoce, nuty tostowe I charakterystyczna “słodka” tanina pochodząca od beczki. Doskonała kwasowość wina.

96 zł

Patu Primitivo, Salento, Italy

Kolor intensywny rubinowy. Na bukiet składają się aromaty zarówno ciemnych owoców, fiołków, jak i zapachy przypraw, suszonych ziół i orzechów. W smaku bardzo aromatyczne, owocowe z aksamitnymi taninami. Długo pozostające w pamięci.

118 zł

L’Aigueliere Velours, Grenache,Syrah, Mourvedre, Languedoc-Roussillon, AOP, France

Wino o cudownym bukiecie dojrzałych czerwonych owoców i śliwek. W smaku owocowe uzupełnione przez aksamitną taniny.

134 zł

Lambuena Crianza, Ribera del Duero, Spain

Cięższe niż Rioja, ale wciąż dość delikatne, z dobrą kwasowością i bardzo charakterystyczną słodką i delikatną taniną. Dominują smaki ciemnych owoców, przypraw toffi, wyczuwalne nuty mineralne. Pochodzi z winnicy, która jest opisywana przez specjalistów słowami: Najwyższa Jakość, nowoczesny styl.

156 zł

Laderas de Cabama, Rioja, Spain

Ta autorska Rioja produkowana w niewielkich ilościach uwodzi aromatami pestkowych owoców, runa leśnego, suszonych liści i grzybów. Na podniebieniu jedwabista, a zarazem pełna energii i charakteru.

162 zł

The Black Craft Shiraz, Magpie Estate, Barossa Valley, South Australia

Charakter, koncentracja, bogactwo, dużo ciemnych owoców, jagód, aronii, jeżyn, ale też ziół i czarnego pieprzu, eksplozja na podniebieniu, długie i szerokie, porywa szczególnie przy jagnięcinie i steak’ach.

164 zł

Malbec Selected Vines, Pascual Toso, Mendoza, Argentina

Bardzo intensywny aromat dojrzałych, smażonych owoców oraz słodkie lecz intensywne taniny tworzą wino krągłe, bogate i skoncentrowane.

178 zł

Rosso di Montalcino, Tiezzi, Tuscany, Italy

Klasyczna wydanie najpopularniejszego szczepu Toskanii czyli Sangiovese. Można tu odnaleźć aromaty dojrzałych wiśni, śliwek i szlachetne nuty runa leśnego. Finisz z przyjemnym pestkowym posmakiem.

182 zł

Pinot Noir, Spy Valley, Waihopai, Marlborough, New Zealand

Harmonia, lekkość, dużo czereśni, ciemne śliwki z pachnącymi aromatami przypraw i suszonych owoców, ujmująca równowaga owocu, bogactwo struktury, długo zostaje w ustach. Klasyczny Pinot Noir z Nowej Zelandii.

184 zł

COS, Frappato, Terre Siciliane, Italy

Frappato to wino o jasno-rubinowym kolorze i skupionym eleganckim aromacie czerwonych owoców i przypraw. W ustach lekkie a jednocześnie strukturalne, o czystym wyrafinowanym owocu i zrównoważonej kwasowości. Butelkowane bez filtracji.

220 zł

Family Reserve Cabernet Sauvignon, Kleine Zalze, Coastal Region, South Africa

Harmonia owocowych, ziemistych i skórzastych aromatów świetnie odzwierciedlających klimat południowej Francji. Usta soczyste i bardzo konsekwentnie budujące delikatnie garbnikową końcówkę.

248 zł

Chateau Sixtine Rouge, Cotes du Rhone, Chateauneuf du Pape, France

Ciemny purpurowy kolor z fioletowymi refleksami. Bukiet to kompozycja dojrzałych jagód, jeżyn, ciemnej czekolady, skóry i przypraw. Pełne, o aksamitnych taninach i smaku dojrzałych czereśni, śliwek, kakao
i słodkich przypraw. Piękny, trwający całą wieczność finisz.

280 zł

Pommard Les Cras, Moissenet-Bonnard, Burgundy, France

Pinoty pochodzące z apelacji Pommard uważane są za jedne z najbardziej wyrazistych. Nie inaczej jest i tutaj gdzie niuanse dojrzałych malin i czereśni przeplatają się z akcentami ziemisto-krwistymi.

320 zł

No3, Bressan, Friuli-Venezia Giulia, Italy

Wino charakteryzuje się kolorem rubinowym z fioletowymi i granatowymi refleksami. Aromat zdecydowany, z wyraźnym akcentem owocowym – jagód i jeżyn. W ustach jedwabiste, ciepłe, nie pozbawione jednak zdecydowanej kwasowości. Doskonale pasuje do dziczyzny i czerwonych mięs. Wino o sporym potencjale dojrzewania.

326 zł

Lambuena Viñas Viejas, Spain

Wino robione z jednej parceli, na której rosną najstarsze krzewy w winnicy mające przeszło 100 lat. Bogate, pełne, zrównoważone i jedwabiste. W smaku wyczuwalne dojrzałe owoce, przyprawy, trufle, aromaty ziemi. Mineralny, długi finisz. Dobra kwasowość (medium) wina oraz okrągła tanina.

326 zł

Barolo, Massolino, Piedmont , Italy

Bogaty rocznikowy szampan z minimalną domieszką Pinot Noir. Doskonała harmonia złożonej struktury i chłodnego, mineralnego orzeźwienia.

340 zł

Speri Amarone, Italy

Wino wielokrotnie nagradzane i cenione na całym świecie. Dojrzewa cztery lata w beczkach ze słoweńskiego dębu, następnie spędza rok w butelce. Wino wyjątkowo eleganckie, wytrawne lecz miękkie i dobrze zbalansowane. Bogaty nos pełen suszonych owoców.

420 zł


Poland 100 Best restaurant 2016 dla QualeCzapka dla Quale w Żółtym przewodniku Gault Millau Polska 2017World Luxury Restaurant Awards Nominee 2017 dla QualeCertyfikat jakości Trip Advisor 2018 dla łódzkiej restauracji QualeForbes jesień 2017 zima 2018 rekomenduje łódzką restaurację Quale